Haber Tahtası

Kamil Aydın

Settar KAYA

Settar KAYA

E-Posta :

 Araştırmacı-yazar Settar Kaya’nın “Kamil Aydın” yazısı:

 

            MHP Erzurum’da dostum ve kardeşim Prof.Dr. Kamil AYDIN’ı ikinci kez Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdi. Bununla son derece doğru bir tercih yapmış oldu. Kamil hoca, 2009 seçimlerinde de partimizin Erzurum büyükşehir adayı idi.

 

            2007 Milletvekili seçimlerinde MHP’nin Erzurum il genelinde aldığı oy 46.971 dir. Kamil AYDIN ile girdiğimiz 2009 seçimlerinde sadece şehir merkezinden 60.472 oy almayı başardık.2011 Milletvekili seçimlerinde MHP ‘nin Erzurum’un tamamından (ilçeler dahil) aldığı oyun toplam 54.402 olduğu dikkate alındığında, Kamil Hocanın ne kadar isabetli bir tercih olduğu daha iyi anlaşılır.

 

            Erzurum’dan gelen haberler Kamil AYDIN rüzgârının bu defa daha hızlı estiği yönündedir. MHP Erzurum Büyükşehiri kazanmaya en yakın partidir. MHP’ye bu teveccüh boşuna değildir, sebepleri vardır.

 

            Öncelikle Kamil Bey Erzurum için doğru bir isimdir. Erzurum’da yaşayan, oraya hizmet eden, milliyetçi, vatansever pırıl pırıl bir kardeşimizdir. İlim, dava ve gönül adamıdır. İsmiyle müsemmadır, zira “Hem Kamil’dir, hem Aydın’dır”.

 

            İkinci sebep; Erzurum’un son 40 yıldan beri Doğu Anadolu illeri arasında en fazla gelişme göstermesinde milliyetçi-maneviyatçı fikriyatın şehirde güçlü olmasının rolü yabana atılamaz. Milli heyecanın yüksek olduğu bu ilde toplumsal dayanışma ve kardeşlik duyguları da güçlü olmuştur. Şehri sahiplenme ve geliştirme iradesi hep var olmuştur. Bu durum dışarıdan kente güven duyulmasını sağlamıştır. Yatırımcı çekinmeden gelmiş, doktorundan, mühendisine, öğretmeninden, sanatkârına her sektörden insan Erzurum’a ilgi göstermiştir.

 

             Son yıllarda ise, her ne kadar sağlık alanında yatırımlarda bir artış olsa da, gerçekte Erzurum’u Erzurum yapan değerlerde aşınma, sosyal ve kültürel hayatta gerileme baş göstermiştir. Fırsattan istifade etmek isteyen bölücü unsurlar Erzurum’da güç kazanmaya başlamışlardır. Bu durum şehirde rahatsızlık yaratmıştır. Zaman içinde Erzurum’da göç hızlanmış, milletvekili sayısı düşmüş, yatırımcı Erzurum’dan çekilmiştir.

 

            Üçüncü sebep ise; AKP’nin Türkiye genelinde yaşadığı güç ve itibar kaybıdır. Ayrıca AKP’nin Erzurum’da gösterdiği aday kamuoyundan kabul görmeyince, MHP’nin, dolayısıyla Kamil hocanın eli daha da güçlenmiştir.

 

            Erzurum halkı yeniden öze dönüş hareketi başlatmaya niyetli görünüyor. Milliyetçi hareketi eski şanlı günlerine kavuşturmaya, milli ve manevi hayata yeniden doğal bir canlılık kazandırmaya, Erzurum’u Türkiye’nin ilgi odağı haline yeniden getirmeye karar vermiştir.

 

            Sözün kısası;30 Mart akşamı Erzurum Büyükşehiri MHP’nin kazanması,Erzurum’un sosyal,kültürel ve ekonomik alanda yeniden ivme kazanmasına,kentin eski görkemli günlerine dönmesine, “KAMİL bir evlatlarının yönetiminde, AYDINLIK geleceğe” yelken açmasına neden olacaktır.HAYIRLARA VESİLE OLSUN..ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN…..

 

            

İzlenme: 317 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR